Historie Pivovaru

Napsal Jaroslav Kutílek ml.. Sekce Historie pivovaru

Od 1.10.2010 jsme zahájili provoz pivovaru. Vaříme nefiltrované kvasnicové pivo, které je vyráběno výhradně z českých surovin. Pivo je vařeno ve spádové varně 5hl speciálně upravené pro tento typ výroby – jediný typ varny v České republice. Pivo není pasterované, ani nijak stabilizované a při výrobním procesu nejsou používány žádné chemické prostředky. Vařena jsou piva světlá, tmavá a polotmavá od 11° do 17°. V letních měsících je také otevřen stánek pro občerstvení turistů a cyklistů, protože se pivovar nachází přímo na cyklistické stezce.

Zatím největším úspěchem je ocenění Zlatá pivní pečeť, kterou získalo naše polotmavé pivo 13°.

Pivo sudujeme do KEGů 20, 30 a 50 litrů, které lze u nás zapůjčit na zálohu. Pivo nabízíme i v 1,5 l PET lahvích. Do již použitých obalů nelze pivo stáčet. Pivo lze vyzvednout každý Pátek, Sobotu a Neděli, 9.00 - 17.00 nebo po osobní domluvě.

Naše bezejmenné pivo dostalo v roce 2011 neoficiální jméno "Železnohorský ležák". V roce 2013 jsme náš pivní sortiment rozšířili o svrchně kvašená piva - Pale Ale a Pšeničné.

Stánkový prodej

Stánek uzavřen

Stánek je uzavřen. Otevření stánku a opětovné točení piva plánujeme na květen 2021. Prodej piva v PET a KEG je stále možný.

Kontakt

  • Žlebské Chvalovice 88

    538 43 Třemošnice

  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

  • 737 337 555